Skip links

پاسخ سردبیر شهرداد به جوابیه مدیر کل گمرک استان فارس

?جوابیه‌ی مدیرکل گمرک استان فارس به مطلب «قاچاق؛ از موتور هواپیما تا آرد؛ همه از یک پنجره!» [عکس‌های ضمیمه شده??]
? t.me/ArmanGram/91

?پاسخ بنده درمورد بندهای مختلف جوابیه ایشان:
? بند۱: درمورد اتهام ۱۲ نفر از کارمندان گمرک استان فارس، اولاً همانطور که در متن رشته‌توییت مورد بحث آمده، در این خصوص به نامه رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد استناد شده است. ثانیاً برخلاف ادعای مدیرکل گمرک مبنی بر تبرئه‌ی این کارمندان در هیئت رسیدگی به تخلفات، اقدامات چند نفر از این کارکنان وصف مجرمانه داشته و به مرجع قضایی معرفی شده و برخی نیز محکوم شده‌اند که در صورت اصرار مدیرکل گمرک استان فارس بر ادعای خود، ناگزیر به انتشار رأی محکومیت آنها خواهیم بود.

? بند۲: رأی بدوی و تجدیدنظر تعزیرات در پرونده قاچاق آرد مبنی بر محکومیت صاحب کالا، شاهدی بر رد ادعای مدیرکل گمرک فارس است. اما در این پرونده موضوع مهم دیگری وجود دارد که قابل تأمل و پیگیری است.
در رشته‌توییت قبلی گفته بودم که مدیرکل گمرک فارس در حال برکناری بوده که با توصیه و فشار یکی از نماینده‌های مجلس استان، مجدداً ابقا شده است. در جوابیه‌ای که از سوی صاحب کالای محکوم به قاچاق (شرکت آرد وحدت شهرستان آباده) در رسانه‌های محلی استان منتشر شده، به وساطت آقای رحیم زارع نماینده آباده در مجلس نزد مدیرکل گمرک فارس، بمنظور حل مشکل این شرکت اشاره شده است.
نیاز است مدیرکل گمرک فارس درباره ارتباط خود با آقای رحیم زارع نماینده آباده در مجلس و همچنین ارتباط ایشان با پرونده قاچاق آرد، شفاف‌سازی نماید.

? بند۳: درمورد ورود غیرقانونی موتور هواپیما گفته شده که گمرک فارس خود کاشف و شاکی بوده و اعلام جرم کرده است. خروج موتور هواپیما از گمرک فرودگاه شیراز در فروردین ۹۷ اتفاق افتاده و نامه اداره کل گمرکات استان فارس به شرکت هواپیمایی متخلف و اعلام جرم و پیگیری موضوع در مهر ۹۸ (۱۸ ماه پس از واقعه) و آن هم پس از پیگیری‌های درگیر نهادهای درگیر درموضوع صورت پذیرفته است.
مگر صاحب کالا موتور هواپیما را در جیب خود گذاشته و از گمرک خارج کرده که مدیران گمرک بعد از ۱۸ ماه و در انبارگردانی سالانه متوجه شده باشند؟ آیا مدیرکل گمرک فارس علیه مدیران و کارمندان خود که در این قاچاق دخیل بوده‌اند هم اعلام جرم کرده است؟

?پ.ن: پیگیری برکناری مدیران متهم و متخلف گمرک و همچنین اعمال نفوذهای نماینده‌های مجلس در فرآیندهای تجارت خارجی ادامه دارد…

? @ArmanGram

 

لینک مطلب و دیدن اسناد:

https://t.me/ArmanGram/104

ثبت نظر