Skip links

«تکثیر می‌شویم!»

«تکثیر می‌شویم!»

? بخش‌هایی از گفتگوی #میلاد_گودرزی ، سردبیر #شهرداد با برنامه «پارک شهر» رادیو تهران؛ ۲ مرداد ۹۸:
?بعد از ماجرای لواسان به مخاطب‌ها گفتیم لواسان‌ها و باستی‌هیلز‌های شهرتان را معرفی کنید. از جاهای مختلف صداها بلند شد. طرقبه‌ و شاندیز مشهد، هفت‌سنگان قزوین، روستای زیارت گلستان و… . بعد در مرحله‌ی بعد مثلا اخیراً رهبری به یکی از مسئولین دستور رسیدگی به ماجرای روستای زیارت گلستان را دادند. این همان مدلی‌ست که ما در کارآگاه‌شهر بدنبال آن هستیم. یعنی «سر به هوا» باشیم و اتفاقات دور و بر مان را ببینیم و درباره‌شان پرسش مطرح کنیم، بعد آنها را از طریق موبایل و هشتگ و استوری به کف رسانه‌های اجتماعی بیاوریم و سپس آنقدر مطالبه و پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم.
?افشاگری اصالت ندارد. «حل مسئله» اصالت دارد. افشاگری هم اگر در خدمت حل مسئله باشد از آن بهره می‌گیریم.
?درمورد تهدید‌هایی که از سوی مفسدین می‌شویم، نمی‌خواهم صحبت کنم چون تهدیدکننده‌ها پر رو می‌شوند و فکر می‌کنند اثر کرده و فقط می‌گویم «ما در برابر تهدید، تهدید می‌کنیم!»
?سوژه‌یابی و ورودمان به پرونده‌ها به این ترتیب نیست که بگوییم برویم فلان سازمان یا فلان جریان سیاسی یا فلان شخصیت را بزنیم! یک شبکه مسائلی داریم که طبق اولویت‌های آن، وارد پرونده‌ها می‌شویم. مثلاً می‌گوییم برویم روی نظام بانکی کار کنیم، حال پرونده بانک‌سرمایه را جلوی خود می‌گذاریم و جلو می‌رویم و حالا دیگر در این پرونده به اسم هرکسی رسیدیم، بدون هیچ ترس و ابایی مطرح می‌کنیم و من الان از پرونده‌های مختلف‌مان می‌توانم مثال‌هایی بزنم از شخصیت‌هایی از منتهاالیه یک جریان سیاسی تا منتهاالیه آن یکی جریان سیاسی، که ما به آنها برخورد کرده‌ایم و آنها را زده‌ایم چون واقعاً از این دنیای چپ و راست عبور کرده‌ایم و وقتی وارد این جهان خودمان شدیم متوجه شدیم که چقدر آن دعواهای سیاسی غیراصیل بود و اینجا دعواها براساس اهل زد و بند بودن یا نبودن و عدالتخواه بودن یا نبودن تعریف می‌شود.
?از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای دعوت می‌کنیم وارد دنیای ژورنالیسم تحقیقی و رسانه‌ی مسئله‌محور بشوند و از فضای روزنامه‌نگاری سنتی عبور کنند.

 

ثبت نظر